Jótékonysági tevékenységünk középpontjába a hátrányos helyzetű, de valamilyen területen kiemelkedően tehetséges fiatalok támogatását állította. Már alapításunkkor meghatározott küldetésünk, hogy javítsuk a szerényebb lehetőségű családokba született, vagy betegséggel sújtott, tehetséges gyerekek karrier- és életesélyeit. Fő célkitűzésünk mellett több nagyobb, s kisebb projektet is szerveztünk. Egyik nagyszabású- és hatású vállalkozásunk a Rotary Irodalmi Díj (RID) megalapítása volt. Éveken keresztül a nemzetközi Gift of Life életmentő projekt magyarországi tevékenységét is szerveztük.

A kijevi baptista embermentő misszió az ostromolt ukrán fővárosban tevékenykedik. A már lerombolt környékbeli településekről mentik ki az ott rekedteket. Közvetlen adományokkal támogatjuk munkájukat.

Embermentő misszió

Az a meggyőződés hívta életre a projektet, hogy akkor tesszük a legjobbat a támogatott, nevelőotthonban élő gyermekeknek, ha olyan segítséget kapnak tőlünk, amivel önállóan is megállhatják helyüket.

Olvass velünk! – Betűfalók

Elsődlegesen olyan gyerekek gyógyítása és kezelése a cél, akik veleszületett szívbetegségben szenvednek és országukban nem áll rendelkezésre a gyógyítás lehetősége.

Gift of Life

Klubunknak megalakulása óta kiemelt támogatottja az évente és nyaranta Mátrafüreden megrendezett matematika tábor, becenevén MaMut (Matematikai Mulatságok Tábora).

Matematikai Mulatságok Tábora

Már öt alkalommal segítettük a Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért tevékenységét. Az utóbbi években pedig a TACKERS programhoz nyújtunk támogatást.

Transzplantációs Alapítvány

Először 2006-ban szerveztünk jótékonysági koncertet a IX. kerületi Páva Zeneház támogatásával. A nagy sikerű rendezvényen a Tátrai Tibor és Szűcs Antal Gábor alkotta Latin Gitárduó játszott.

JÓTÉKONYSÁGI KONCERTEK

Klubunk 2008-ban indította útjára a Rotary Irodalmi Díjat. Az elismerésben az a magyar nyelven megjelent, eredeti irodalmi alkotás részesült, amely magas irodalmi értékén túl, leginkább kifejezte a Rotary eszmeiségét.

Rotary Irodalmi Díj

A Rotary Nemzetközi Diákcsere Programban alapításunktól részt veszünk. A program célja, hogy a világ különböző országaiból érkező fiatalok megismerjék egymást, más országok, földrészek kultúráját.

ROTARY DIÁKCSERE PROGRAM

Rendkívüli, de nagyszerű Rotary-évet zárt a 15 éves Tabán. Az évforduló megünneplése mellett jótékonysági koncertet rendeztünk és sokat segítettünk a járvány előtt és alatt. Klubelnöki beszámoló.

Jubileumi beszámoló